Iltarastikalenteri 2018 ja tulokset

Kauhajoen iltarastit 2018

  • Tulostettava versio kalenterista Iltarastit 2018 (PDF)
  • Järjestäjä: Kauhajoen Karhu/suunnistusjaosto
  • Lähdöt: Liukuva lähtö klo 17.00-19.00
  • Radat A, B, C, D/RR, emit-vuokra 1 euro
  • Karttamaksu: 5 euroa yli 20-vuotiailta, kausikortti 70 euroa (EPSU-kortti)
  • Tiedotus: www.karhusuunnistus.fi
  • Tulokset: Kauhajoki-lehti ja karhusuunnistus.fi
  • Yhteyshenkilö: Seppo Valli puh. 050-3386180
Pvm
Paikka
 Opastus
 Järjestäjät
Tulokset
ti 24.4.
Ammattikoulu Sprintti-cup (Huom! tiistai)
Sprint-cup tulokset
Aninkuja (sprintti)
Harri Laine, Tuomo Ketola, Seppo Valli, Matti Viinikka
Sprint-cup väliajat
Tulokset
Väliajat
 3.5.
Sotka (RR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Tapani Ojala, Mikko Mäkitalo
Tulokset
Väliajat
 10.5.
Laitasaari (RR)
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Veikko ja Anita Rantamäki
Tulokset
Väliajat
 17.5.
Kyrönkorpi (RR)
Päntäne-Kokonkylätieltä
Harri ja Kaija Laine, Maria Haapamäki
Tulokset
Väliajat
 24.5.
Sotka / ampumarata (RR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Sakari Närvä, Seppo ja Heikki Valli
Tulokset
Väliajat
31.5.
Sotka (RR, TR)
Rasti-Cup 8-16v
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Matti Viinikka, Tuomo Ketola, Minna Rotola-Pukkila, Anne ja Juhani Lehtinen
Tulokset
Väliajat
 7.6.
 Ikkeläjärvi
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Lauri Mäenpää, Markku Kuppelomäki, Jouko Anttila
Tulokset
Väliajat
14.6.
Autionmaa (Laitasaari)
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Pauli Iso-Koivisto, Minna Rotola-Pukkila, Anne ja Juhani Lehtinen
Tulokset
Väliajat
21.6.
Katikka
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Erkki Vilen, Markku Anttila, Pentti Rantamäki
Tulokset
Väliajat
28.6.
Kotamäki
Kauhajoki-Jalasjärvi (mt672)
Tuomo Ketola ja Matti Krekola
Tulokset
Väliajat
 5.7.
 Nummijärvi
Nummilahdentie (Nummijärvi)
Pekka Lammi, Jarmo Kulmala
Tulokset (Word)
Väliajat
 12.7.
 Hirvimäki
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Juhana Peltomaa, Aarno Kallio-Könnö
Tulokset
Väliajat
15.-20.7 FIN 5 Rastiviikko Seinäjoki – Lapua, tarjolla kuntorastiratoja (ei iltarasteja Kauhajoella)
 26.7.
Lustila/Keeveli
Lustilantieltä
Lauri Mäenpää, Markku Kuuppelomäki, Jouko Anttila
Tulokset
Väliajat
 2.8.
 Susikallio
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Aarno Kallio-Könnö, Lasse Mäki-Rahkola, Olavi Yli-Teevahainen
Tulokset
Väliajat
9.8.
Paarmanni (RR) Rasti-Cup 8-16v

Rasti-Cup 090818 tulokset

Kauhajoki-Karijoki (mt6700)
Mikko Mäkitalo, Minna Rotola-Pukkila, Anne ja Juhani Lehtinen
Tulokset
Väliajat
16.8.
Yrjänäinen
Kauhajoki-Karijoki (mt6700)
Juhana Peltomaa, Jarno Heikkilä
Tulokset
Väliajat
23.8.
Aronkylä/Riuttankallio
Puulaakisuunnistus tulokset
Kauhajoki-Kurikka (mt6900)
Veikko ja Anita Rantamäki
Tulokset
Väliajat
30.8.
Autionmaa
Kauhajoki-Jalasjärvi (mt 672)
 Matti Viinikka, Antti Jyräkoski
Tulokset
Väliajat
6.9.
Mieto / Kurikka mestaruuskilpailut kaikki sarjat 6-85v.
Kauhajoki-Kurikka (mt 6900)
Kari ja Marjo Nuuttila, Jari Pitkäkoski
Tulokset
Väliajat
13.9.
Hyyppä
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Tapani Ojala ja Olavi Yli-Teevahainen
Tulokset
ei väliaik.
20.9.
Laitasaari
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Vesa Peura, Esko Turunen, Antti Jyräkoski
Tulokset
Väliajat
 27.9.
Lamminmaa
Tokerotie (mt672) (Lentokenttä)
Jouko ja Jani Metsänranta, Pauli Iso-Koivisto
Tulokset
Väliajat
4.10.
Sotka
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Aarno Rinta-Halkola, Terttu Soini, Markku Salmirinne
Tulokset
Väliajat