Iltarastikalenteri 2017 ja tulokset

Kauhajoen iltarastit 2017

  • Tulostettava versio kalenterista ILTARASTIT 2017 (PDF)
  • Iltarastien sijaintikartta 2017 (PDF)
  • Järjestäjä: Kauhajoen Karhu/suunnistusjaosto
  • Lähdöt: Liukuva lähtö klo 17.00-19.00
  • Radat A, B, C, D/RR, emit-vuokra 1 euro
  • Karttamaksu: 5 euroa yli 20-vuotiailta, kausikortti 60 euroa (EPSU-kortti)
  • Tiedotus: www.karhusuunnistus.fi
  • Tulokset: Kauhajoki-lehti ja karhusuunnistus.fi
  • Yhteyshenkilö: Seppo Valli puh. 050-3386180

 Pvm

Paikka

 Opastus

 Järjestäjät

Tulokset
 13.4.
Kalkunmäen kenttä Suunnistuskoulu
Vuorenmäentie Kortteli-cup Tulokset

 

Juhani Lehtinen, Jari Pitkäkoski
Tulokset
Väliajat
ke 19.4.
Ammattikoulu
Aninkuja (sprintti)
Sprintti-cup (Huom! keskiiltarastitviikko)

Finaalin lopputulos

Harri Laine, Tuomo Ketola, Seppo Valli, Matti Viinikka
Tulokset
Väliajat
 27.4.
Sotka (RR) Suunnistuskoulu
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Tapani Ojala, Mikko Mäkitalo
Tulokset
Väliajat
 4.5.
Sotka/ampumarata (RR) Suunnistuskoulu
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Seppo ja Heikki Valli, Tuomo Ketola
Tulokset
Väliajat
 11.5.
Laitasaari (RR, TR)
 Kauhajoki-Kurikka (kt67)

Rasti-Cup 8-16v.

Tulokset

Väliajat

Pauli Iso-Koivisto, Minna Rotola-Pukkila, Anne ja Juhani Lehtinen
Tulokset
Väliajat
 18.5.
Sotka (RR ja myös TR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
 Matti Viinikka, Antti Jyräkoski,  A&J Lehtinen (RR)
 Tulokset
Väliajat
 25.5.
 Kyrönkorpi (RR)
Päntäne-Kokonkylätieltä
Harri ja Kaija Laine, Maria Haapamäki
Tulokset
Väliajat

Winsplit tulokset

 1.6.
 Nummijärvi (RR/TR)
Nummilahdentie (Nummijärvi)
mestaruuskilpailu nuoret 8-14v. Tulokset
Pekka Lammi, Jarmo Kulmala, Minna R-P (RR/TR)
Tulokset
Väliajat

Winsplits

8.6.
Lustila/Keeveli itäosa
Lustilantieltä

puulaakisuunnistus

Lauri Mäenpää, Markku Kuuppelomäki, Jouko Anttila
Tulokset
Väliajat
15.6.
Ikkeläjärvi
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Seppo ja Kerttu Valli
Tulokset
Väliajat
22.6.
Katikka
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Erkki Vile’n, Markku Anttila, Pentti Rantamäki
Tulokset
Väliajat
 29.6.
Kotamäki
Kauhajoki-Jalasjärvi (mt672)
 Tuomo Ketola ja Matti Krekola
Tulokset
Väliajat
 6.7.
 Hirvimäki
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Juhana Peltomaa, Aarno Kallio-Könnö
Tulokset
Väliajat
13.7.
Laitasaari
 Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Veikko ja Anita Rantamäki
Tulokset
Väliajat
 20.7.
Lustila/Keeveli
Lustilantieltä
Lauri Mäenpää, Markku Kuuppelomäki, Jouko Anttila
Tulokset
Väliajat
 27.7.
 Susikallio
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
 Aarno Kallio-Könnö, Lasse Mäki-Rahkola, Olavi Yli-Teevahainen
Tulokset
Väliajat
 3.8.
Hirvimäki/Koskenkylä
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Kari, Marjo ja Anni Nuuttila, Taisto Riihonen

D-rata

Tulokset
Väliajat
10.8.
Yrjänäinen
Kauhajoki-Karijoki (mt6700)
Juhana Peltomaa, Aarno Kallio-Könnö

D-Rata

Tulokset
Väliajat
17.8.
Paarmanni, Karijoki

Kauhajoen mest. kilp. 16-85v.

Tulokset

Kauhajoki-Karijoki (mt6700)

Rasti-Cup 8-16 v. (RR/TR)

KAHVIO ja suunnistusvaatemyyntiä

Mikko Mäkitalo, Minna Rotola-Pukkila, Anne ja Juhani Lehtinen
Tulokset
Väliajat
24.8.
Autionmaa
Kauhajoki-Jalasjärvi (mt 672)
Matti Viinikka, Antti Jyräkoski D-rata
Tulokset
Väliajat
31.8.
Aronkylä/Riuttankallio
Kauhajoki-Kurikka (mt6900)
 Veikko ja Anita Rantamäki
Tulokset
Väliajat
7.9.
Hyyppä
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Tapani Ojala ja Olavi Yli-Teevahainen
Tulokset (PDF)
14.9.
Laitasaari
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Puulaakisuunnistus 2017 Tulokset (PDF)
Vesa Peura, Esko Turunen, Antti Vaskivuori
Tulokset
Väliajat
 21.9.
Lamminmaa
Tokerotie (mt672) (Lentokenttä)
Jouko ja Jani Metsänranta, Pauli Iso-Koivisto
Tulokset
Väliajat
28.9.
Sotka
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Aarno Rinta-Halkola, Terttu Soini, Markku Salmirinne
Tulokset
Väliajat