Iltarastikalenteri 2016 ja tulokset

Kauhajoen iltarastit 2016

  • Tulostettava versio kalenterista ILTARASTIT 2016 (PDF)
  • Iltarastien sijaintikartta 2016 (PDF)
  • Järjestäjä: Kauhajoen Karhu/suunnistusjaosto
  • Lähdöt: Liukuva lähtö klo 17.00-19.00
  • Radat A, B, C, (RR) tai D, emit-vuokra 1 euro
  • Karttamaksu: 5 euroa yli 20-vuotiailta, kausikortti 55 euroa (EPSU-kortti)
  • Tiedotus: www.karhusuunnistus.fi
  • Tulokset: Kauhajoki-lehti ja karhusuunnistus.fi
  • Yhteyshenkilö: Seppo Valli puh. 050-3386180

 Pvm

Paikka

 Opastus

 Järjestäjät

Tulokset
 7.4.
Sanssin koulu
Puistotie (korttelisuunnistus)
Juhani Lehtinen, Jari Pitkäkoski
Tulokset
Väliajat
 14.4.
Sanssin koulu
Puistotie (korttelisuunnistus)
Matti Viinikka, Tuomo Ketola, Seppo Valli
Tulokset
Väliajat
ke 20.4.
Ammattikoulu
Aninkuja (sprintti)
iltarastit ja Sprintti-cup (Huom! keskiviikko)
Harri Laine, Tuomo Ketola, Seppo Valli, Matti Viinikka
Tulokset
Väliajat
 28.4.
Ammattikoulu (D-rata)
 Aninkuja
(suunnistuskoulu)
Jari Pitkäkoski, Raimo Myllyniemi, Anne ja Juhani Lehtinen
Tulokset
Väliajat
 5.5.
Sotka/ampumarata (RR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
(suunnistuskoulu)
Seppo ja Heikki Valli, Tuomo Ketola, Minna Rotola-Pukkila
Tulokset
Väliajat
 12.5.
Laitasaari (D-rata)
 Kauhajoki-Kurikka (kt67)
(suunnistuskoulu)
Anita ja Veikko Rantamäki, Minna Rotola-Pukkila
Tulokset
Väliajat
 19.5.
Sotka (RR/TR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
(suunnistuskoulu)
Rasti-cup 8-16 v.
 Arto Ainikkamäki, Matti Viinikka, Anne ja Juhani Lehtinen, Minna Rotola-Pukkila
Tulokset
Väliajat
 26.5.
 Kyrönkorpi (RR)
Päntäne-Kokonkylätieltä
(suunnistuskoulu)
Harri ja Kaija Laine, Maria Haapamäki
Tulokset
Väliajat
 2.6.
 Sotka (RR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
(suunnistuskoulu)

 

 Mikko Mäkitalo, Tapani Ojala
Tulokset
Väliajat
Käyräharj.

 

9.6.
Lustila/Keeveli itäosa (RR)
Lustilantieltä
Lauri Mäenpää, Markku Kuuppelomäki, Jouko Anttila
Tulokset
Väliajat
16.6.
Piipari/Hirvimäki
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Juhana Peltomaa, Aarno Kallio-Könnö
Tulokset
Väliajat
23.6.
Katikka
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Erkki Vile’n, Antti Jyräkoski, Aarno Kallio-Könnö
Tulokset
Väliajat
 30.6.
Kotamäki
mest.kilpailut sarjat 14-80v.

Kauhajoen mestaruus tulokset

väliajat

Kauhajoki-Jalasjärvi (mt672)
 Tuomo Ketola ja Matti Krekola
Tulokset
Väliajat

 

 7.7.
 Laitasaari (RR)
Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Esko, Eveliina ja Josefiina Turunen, Vesa ja Noora Peura
Tulokset
Väliajat
14.7.
Iso-Kakkori
Kauhajoki-Karijoki (mt6700)
Mikko ja Liisa Mäkitalo
Tulokset
Väliajat
 21.7.
Lustila/Keeveli
Lustilantieltä
Lauri Mäenpää, Markku Kuuppelomäki, Jouko Anttila
Tulokset
Väliajat
 28.7.
 Susikallio
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
 Aarno Kallio-Könnö, Lasse Mäki-Rahkola, Olavi Yli-Teevahainen
Tulokset
Väliajat
Hirvimäki/Koskenkylä (RR)
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Kari, Marjo ja Anni Nuuttila, Taisto Riihonen
Tulokset
Väliajat
11.8.
Katikka
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Markku Anttila, Erkki Vile’n, Pentti Rantamäki
Tulokset
Väliajat
18.8.
Laitasaari (RR, TR)
Kauhajoki-Kurikka (kt67), Rasti-cup 8-16 v.
Pauli Iso-Koivisto, Antti Jyräkoski, Anne ja Juhani Lehtinen, Minna Rotola-Pukkila
Tulokset
Väliajat
25.8.
Nummijärvi/puulaaki (RR)
Kauhajoki-Karvia (mt6700)
Pekka Lammi, Jarmo Kulmala, Minna R-P (RR)

 

Tulokset
Väliajat

Puulaakitulokset

1.9.
Aronkylä/Riuttankallio
Kauhajoki-Kurikka (mt6900)
 Veikko ja Anita Rantamäki
Tulokset
Väliajat
8.9.
Hyyppä
Kauhajoki-Honkajoki (kt44)
Tapani Ojala ja Olavi Yli-Teevahainen
Tulokset
Väliajat
15.9.
Laitasaari
mest.kilpailut sarjat 6-12v (RR/TR)

Mest.kilp.tulokset

Kauhajoki-Kurikka (kt67)
Antti, Sonja ja Erja Vaskivuori, Seppo Valli, Minna Rotola-Pukkila
Tulokset
Väliajat
 22.9.
Lamminmaa
Tokerotie (mt672) (Lentokenttä)
 Jouko ja Jani Metsänranta, Pauli Iso-Koivisto
Tulokset
Väliajat
29.9.
Sotka
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Aarno Rinta-Halkola, Terttu Soini, Markku Salmirinne
Tulokset
Väliajat