Iltarastikalenteri 2015 ja tulokset

Järjestäjä: Kauhajoen Karhu / suunnistusjaosto Lähdöt: Liukuva lähtö klo 17.00-19.00  Radat: A, B, C, ( RR ) tai helppo D. Karttamaksu: 5 € yli 20-vuotiailta, alle 20-vuotiaille iltarastit ovat ilmaiset. Kausikortti 55€ (EPSU:n iltarastikortti), Emit vuokra: 1 €. Maksuvälineenä käy myös Smartum-setelit ja Kauhajoen kaupungin liikuntasetelit. Tiedotus: Kauhajoki lehti / Karhun seuratoiminta/ suunnistus Internet: www.karhusuunnistus.fi Tulokset: Kauhajoki-lehti ja www.karhusuunnistus.fi Yhteyshenkilö: Seppo Valli puh 050-3386180
Taulukon lyhenteet: (RR) Rastireittirata lapsille, (TR) Tukireittirata lapsille, (Rasti-Cup) Nuorten seurakilpailu, (KYKY) vaativa taitoharjoitus
 Teuvan iltarastit Kurikan iltarastit Muut seurat 

 

PVM Paikka Opastus Järjestäjät Tulokset
 23.4
 Sotka
 Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
 Seppo ja Heikki Valli, Tuomo Ketola
Tulokset
Väliajat
 30.4
Laitasaari (RR)
 Kauhajoki-Kurikka (kt 67)
Veikko ja Anita Rantamäki, Seppo Valli
Tulokset
Väliajat
 7.5
Kyrönkorpi (RR)
Päntäne-Kokonkylä tieltä
 Harri ja Kaija Laine, Maria Haapamäki
Tulokset
Väliajat
14.5
EI ILTARASTEJA
LOPPUVIIKON AMPUMASUUNNISTUKSEN KISOJEN VALMISTELUJA SOTKASSA
21.5
Sotka (RR, TR)
Kauhajoki- Honkajoki (kt 44), Rasti Cup 8-16 v.
Harri Laine, Mikko Mäkitalo, Anne ja Juhani Lehtinen
 Tulokset
Väliajat
28.5
Lustila/Keeveli (RR)
Lustilantieltä
Lauri Mäenpää, Taisto Riihonen
 Tulokset
Väliajat
4.6
Susikallio
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Aarno Kallio-Könnö, Lasse Mäki-Rahkola, Olavi Yli-Teevahainen
 Tulokset
Väliajat
11.6
Katikka  mest.kilpailut H/D 18 v. ja siitä ylöspäin (H/D 14 ja 16 sarjojen mest.kilpailut Närpiön rasti cupin osakilpailun yhteydessä myös 11.6.)
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Lauri ja Kari Nuuttila, Erkki Vilen
Tulokset
Väliajat
18.6
Sotka
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Matti Viinikka, Antti Jyräkoski
Tulokset
Väliajat
25.6
Lamminmaa
Tokerotie (mt 672) (Lentokenttä)
Jouko ja Jani Metsänranta, Pauli Iso-Koivisto
 Tulokset
Väliajat
2.7
Aronkylä/Riuttankallio
Kauhajoki-Kurikka (mt 6900)
Veikklo ja Anita Rantamäki
 Tulokset
Väliajat
9.7
Nummijärvi (RR)
Kauhajoki-Karvia (mt 6700)
Pekka Lammi, Jarmo ja Satu Kulmala
 Tulokset
Väliajat
16.7
Laitasaari
Kauhajoki-Kurikka (kt 67)
Antti, Sonja ja Erja Vaskivuori, Esko, Eveliina ja Josefiina Turunen
 Tulokset
Väliajat
23.7
Lustila/Keeveli
Lustilantieltä
Lauri Mäenpää. Päivi Nikkola, Markku Kuuppelomäki, Jouko Anttila
 Tulokset
Väliajat
30.7
Piipari/Hirvimäki (RR)
Kauhajoki_Honkajoki (kt44) (Koskenkylästä)
Kari, Lauri ja Marjo Nuuttila
 Tulokset
Väliajat
6.8
Kauhajoki- Honkajoki (kt44)

Kauhajoen mestaruuskilpailut alle 12v RR ja TR  tulokset

Tapani Ojala ja  Arto Ainikkamäki Minna Rotola-Pukkila
 Tulokset
Väliajat
13.8
Katikka
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Kauhajoen mestaruudet H20, H21, H35
Markku Anttila, Erkki Vilen ja Pentti Rantamäki
Tulokset
Väliajat

 

20.8
Laitasaari (RR, TR)
Kauhajoki- Kurikka (kt 67) Rasti-Cup 8-16v.
Anne ja Juhani Lehtinen, Pauli Iso-Koivisto
 Tulokset
Väliajat
27.8
Lamminmaa (myös D- rata)
Tokerotie (mt 672) (Autionmaa)
Matti Viinikka, Antti Jyräkoski
 Tulokset
Väliajat
3.9
Hyyppä (puulaaki)
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Puulaakitulokset
Tapani Ojala ja Olavi Yli-Teevahainen
 Tulokset
Väliajat

 

 

10.9
Sotka (myös D-rata)
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Aaro Rinta-Halkola, Terttu Soini, Jaana Talja, Maria Haapamäki
 Tulokset
Väliajat
17.9
Piipari/Hirvimäki
Kauhajoki-Honkajoki (kt 44)
Juhana Peltomaa, Aarno Kallio-Könnö
Tulokset
Väliajat
24.9
Lamminmaa
Tokerotie (mt 672) (Kotamäki)
Tuomo Ketola ja Matti Krekola
 Tulokset
Väliajat